FIFA 23 CrossPlay!

FIFA 22'nin sonlarına doğru yaklaşırken, FIFA 23 ile ilgili sıcak gelişmelere ait bilgiler gelmeye devam ediyor. 


Xbox X|S ve PlayStation 5'de CrossPlay testleri geçtiğimiz ayda başlamıştı. CrossPlay'in bu testlerde alınan başarı ile diğer oyun modları ile devam edileceği biliniyor. FIFA 23 ile CrossPlay artık test aşamasından çıkıp Xbox X|S, PlayStation ve Google Stadia (PC) üzerinden yeni nesil platformlarda devam edecek. Twitter vb sosyal ağlarda PC'nin Steam veya Origin ile ilgili kafa karışıklıkları mevcut. 

CrossPlay Origin ve / veya Steam'e Gelecek mi?
Google Stadia üzerinde mevcut devam eden testlerin tamamı yeni nesil üzerine kurulu. Mevcut FIFA 22'de ise bu testlerin sadece Xbox, PlayStation ve Stadia platformlarında devam edeceğini resmi olarak EA duyurmuştu. İlgili EA makalesine şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.ea.com/games/fifa/fifa-22/news/pitch-notes-fifa-22-cross-play-test-faq
EA'nin Origin/Steam testlerini yapmama sebebi; oyuncuların doğrudan üçüncü parti uygulamalarını kullanmasının cheat, bug vb sorunlardan dolayı FUT marketini manüpüle edebileceği ve ayrıca DRAFT, Pro Clubs gibi modların çok fazla hile barındırması sebebinden kaynaklı  kullanıcı şikayetlerini önleme amacı ile PC (Origin/Steam) platformunu CrossPlay'e getirmeyeği kesin gibi. Stadia'nın ise tüm bu üçüncü parti uygulamaların doğrudan engellediğini biliyoruz, EA testlerini FIFA 23'de tamamen getireceği Xbox X|S, PlayStation 5 ve Stadia üzerinden devam ettirecek.

CrossPlay Testleri Devam Edecek mi?
Canlı güncelleme ile FUT marketinin tamamen birleşeceği söylentileri yayılmış durumda. Ayrıca Pro Clubs ve VOLTA modu içinde FIFA 23 resmi çıkışından önce EA testini burada devam ettirmeye kararlı gözüküyor. Bunların hepsi bir söylentiden ibaret olsa da EA'nin yıllardır yapmak istediği şeyin artık hayata geçmesi gerekiyordu ve bu test süreçlerinin hepsi FIFA 23 için!

Pro Clubs İçin Ne İfade Ediyor?
Hepimizin PlayStation sahibi birkaç arkadaşı vardır, işte CrossPlay seçeneği artık konsol funboyluğunu bir kenara bırakmamız için muazzam bir şey! 
Bizler için bu durum ise muazzam bir şey olmaktan da öte, daha büyük bir oyuncu topluluğu, daha fazla lig, daha fazla bakış açısı! 

Her şeyi sizin için mükemmel yapmaya devam edeceğiz.

Share:
Comments (1)

Muhtemelen PC'de dahil.