eML Türkiye PC 2. Sezon Değerlendirmesi!

eMajor League Türkiye PC 2. Sezon takım analizleri her ne kadar top yuvarlak olsa da sizler için değerlendirildi. VOGUE'nun dönüşü, Supreme'in tamamen varoluşu ve Rebrand Project'in devamı ve Bolton VFC, Majestic VFC ve Comrade United gibi takımların isteğini sizler için derledik...

 

VOGUE; Xbox oluşumuna devam eden takım, daha önce iki kez Avrupa finali oynadığı platforma da yeniden devam etme kararı aldı. Eski birçok oyuncunun bu sezon var olma istekleri ile bu heyecanı yaşamak istiyorlar ve şampiyonluğun önemli adaylarından birisi. Henüz kadro derinlikleri oturmamış olsa da uzun zamandır birlikte oynayan birçok oyuncusu olması sebebi ile üst sıralarda yer alması muhtemel. VOGUE takımının ne kadar üstte olacağını da güçlü rakipleri hariç takım içi durumları belirleyecektir.


Supreme VFC; Şampiyonluğun en büyük adaylarından. Daha önce Illimunati ismi ile ligde mücadele etselerde bu sezonda doğrudan hedef şampiyonluk istekleri olacaktır. Takımın tüm oyuncuları bu kez bulundukları her kulvarda zirveyi istiyorlar. Kadro kaliteleri ve derinlikleri tüm kulvarda başarı için oldukça uygun. KAYA gibi ellerinde çok güçlü bir golcünün yanı sıra Maestro, MasterTurk gibi önemli yetenekler mevcut. Supreme VFC artık önemli bir oyun tecrübesine sahip ve amaçları ligi zirvede bitirmek olacaktır. Tempoyu sezon içerisinde arşa çıkarabilecek golcüleri KAYA'nın ne kadar besleneceği önemli iç durumları. Şampiyonluk dışında oturulacak herhangi bir üst sıralama Supreme takımını memnun etmez.

 

KIZIL ELMA VFC; Lige geçen sezonun ortasında katılan takım, bu sezon daha derin ve oyun tecrübesi yakalamış durumda. Doğrudan şampiyonluk için üst sıraları zorlamasını beklesekte onlar için top 6 bu sezon ve yapılandırmaları için oldukça tatmin edici olacaktır. Logoda değişikliğe giden KIZIL ELMA, yollarını ayırdığı oyuncuların yerini çok hızlı şekilde doldurdu. Kaptanları Pegasus bu işe oldukça gönül vermiş birisi olarak çıtayı yükseltmek ve sonraki yılların zirvesinde olabilmek için uğraş verecektir. Takım içi göze çarpan golcüleri "Quadicc" 7NOVA sıralamada daha üst için inat edebilecek isimlerin öncüleri. 

 

Rebrand Project; Son şampiyon! Hedefleri bir kez daha zirvede olup pastadan en büyük dilimi alabilmek. Yerli yabancı harmanlanan kadrosundan çok fazla no-name isim çıkmış olsa da kaptanları Kutay ve Aragorn zirvede kalmanın yolunu bulacaktır. Kadro derinliğine muhtemel yerli oyuncular için çalışma yapmaları onların kimyasına daha fazla katkı verebilir, VPG Premier'de de mücadele eden Rebrand Project artık tüm liglerden ayrıldığı ve tamamen VPG organizasyonlarında devam etme kararı aldığını biliyoruz. İkinci sezonu da göğüslemek isteyecektirler.

 

SpaceWarriors; Tam bir kapalı kutu. Ligde daha önce kayıtları buluna logo değişikliğine gitmiş bir diğer takımımız henüz potansiyellerini tam gösterme fırsatları olmadı. Bu sezon onlar için temponun arttığı ve yıllar boyu koruyacakları bir yapılandırmaya gitmelerine sebep olabilir. Her takım gibi hedefleri elbette zirvede olmak olsa da SpaceWarriors gibi kapalı kutu, her takımdan puan çalabilme ihtimalli takımlar için öncelik hedefin top 6 olduğunu söyleyebilirim. Kaptanları SW-Mustafa derin oyun kurucu rolünde takım oyun planında doğrudan bağlantı kuracaktır. Tecrübeli kurt oyuncu "erkanaksu" da diğer takım bağlantısında kendine yer buldu. Shypox gibi bir isim bu sezon gol yükünü tek başına sırtlayabilir ancak kadro derinlikleri sezon içerisinde kırılmalara ve top 6 yarışından uzak kalmalarına sebep olabilir.

 

Çömlekçi SK; Başarıya istekli bir takım ve top 6nın en büyük adaylarından. KAAN482, nazdrovyaa61 gibi isimlerinde gol yükünü çekebileceği tecrübeli ve eğlenceli bir kadroya sahip Çömlekçi, yerel lig olarak eMajor League Türkiye'yi artık fazlası ile benimsediklerini düşünüyorum. Onlar içinde hedef zirve olabilir fakat oyun planında gelişimi bir tık daha üst seviyeye taşınması şartı ile. Tecrübeli takım, istekli kaptanın yapamayacağı bir şey yoktur. Çömlekçi dişli tüm rakiplere bize göre süpriz onlara göre klasik diyebileceğimiz güzel sonuçlara imza atabilir. Ligin en ters takımlarından.

 

Sons UNITED; Son sezonu bireysel anlamda en zirvede kapatan takımın inanılmaz oyun hakimiyeti oyuncularına sahip olduklarını siz fark etmiş olsanız bile fark etmeyenler için duyurmak istedik. Eğer VPG Avrupa Şampiyonası kadrosunda olurlar ise özellikle "PURPLEHVZEI" ve "orhunmu" gibi yeteneklerine ihanet etmeyen isimlere dikkat edilmesi tüm lig takımlarının avantajına olur. Maç içerisinde çok fazla kopukluk yaşamaları onların en büyük dezavantajı. Lider isimlerine TurkishBielsa adeta kalkan görevini defans hattında sergilese bile yeterli olmayabilir. Lig hedeflerini en az top 6 olduğunu düşünmekteyim.

 

Tactical Board; Bir diğer kapalı kutu, her rakibe patlamaya hazır bir bomba takım daha! Yavzeloz önderliğinde liglerin tecrübeli ismi cobbaN4S inde en ileri uçta olduğu takım hem bireysel anlamda hem lig sıralamasında üstte yer almak için kararlılar. Ancak bu ligde yer alan aç kurtlar gibi saldıran takımlara karşı savunma hattının kalesi erken düşebilir. EmreonurJR gibi iki kez Avrupa finali görmüş bir diğer yeteneğe sahip olsalarda savunma dirençleri sıralamalarında yerini hedfefleri ile bağlantı kurduracaktır.

 

Bull City; Futbol aşkları, aktif oyunları ve daha fazlası. Her geçen gün birlikteliğine alışıyorlar ve fena olmayan bir kadro derinliğine sahipler. İlk sezonları için rizvede olmak onlar için zor olsa da gerçekçi olup süpriz yapmak isteyeceklerdir. Sıralamaları onlar için uzun yılların birlikteliğini oluşturacak ve kaybolmadan her sezon üzerine koymak isteyeceklerdir. YusufKinaci, Dedecan ve cuneytalaz gibi hücum hattında rakip savunmalara zorluk çıkaracak isimleri mevcut. Topu kendi aralarında bireysellikten öteye taşıdıkça istenilen başarı daha erken gelebilir. 

 

Bolton VFC; Bir kart hariç tüm kartları açık olarak bu ligde ilk kez yer alıyorlar. Sayuhrii gibi tüm savunmaların en zorlandığı golcülerden birisine sahipler. Kaptan Daredayi gibi oyun görüşü tüm saha olan bir forvet arkası oyuncu ile top 6nın tüm sınırlarını işgal edebilirler. Kadro derinlikleri oldukça güçlü olan takım, motivasyonları sıralamada önem arz edecek. eML Türkiye'de iyi bir giriş yapmak ve bireysel anlamda farkı onlar belirlemek isteyeceklerdir. Oyuncular tecrübeli ve sorumluluk alabilecek kişiler olması tüm kapan diğer takımlarda olmayan bir fark olabilir Bolton için. Hedefleri top 6 içerisinde en iyi konumlanabileceği bir yer.

 

JOGA BONITO; Global çapta oyuncuların VPG tarafına daha fazla önem göstermesi ile bu ligde yer almak onlar için büyük öneme sahip. VPG (eMajor League Türkiye PC ayağı) gelecek FIFA yıllarında CrossPlay ile bu denli değerli oyunculara sahip JOGA BONITO oyuncularına daha fazla kucak açıp başka bir havaya sürükleyebilir. Takım her ne kadar toplama gibi dursa da bu lig için çok iyi bir kadroya sahip olduğunu değiştirmez. Amaçları hiç şüphe yok ki zirve. Ligin favori kadrolu takımlarından olsalarda temkini elden bırakmak önce toğun yuvarlak olduğunu sonra da toplama takım olduklarını bizzat kendilerine hatırlatacaktır. Tüm yerli takviyeleri ve kaliteli yabancı oyuncuları sadece zirveyi değil, zirvede yer almak isteyen tüm takımların planlarını bozabilir.

 

AVERAGE TEAM; İstekli ancak kadro derinliği zayıf olan bir takım. Tecrübeli ve bu oyunu iyi bilen oyuncuların çokluğu onlar için süpriz yapmaya yetebilir. Ligi orta sıralarda bitirmek onların isteyebileceği bir şey değil, elbette ilk 6da olmak isteyeceklerdir fakat kadro derinliğini arttırmaları buna en önemli etken olacak. Canaltinsoy, SERGEN ve kaptan KHRYSTALL'in performansı sıralamadaki yerlerini belirleyecek. İşleri top 6 için zor ancak tüm takımlara çelme takma potansiyelleri fazlası ile var.

 

Fairplay FC; Çok fazla no-name isimler bu ligde iş yaptılar. Bunun sayısız örneği mevcut. Fairplay şuan kapalı kutu masasında yer alıyor ve hiçbir takımın Fairplay hakkında fikri yok, yarışı nerede bitireceklerini tahmin etmek zor fakat "Ceksar" gibi bir golcüye sahipler. Kaptanları her hafta maçlar için sabırsız ve kadrolarının oynadığı oyunu bir üst segmente taşımak için oldukça uğraş veriyor. Ligde takım oyununu ve defansif mantığı yansıtabilirler ise can yakabilirler aksi halde işleri sadece hücum hattına yıkılması takım içerisinde pozisyon değişikliklerine kadar gidebilir. Oynayacakları oyun haricinde yakalayacakları hava Fairplay için oldukça önemli.

 

Comrade United; WaterRealms, Terminyus, MBU, Kanuz, ABK, Kaan ve diğer oyuncuları... Hepsinin adını tek tek yazmak sadece bizim için zaman kaybı olurdu. Doğru bir yapılanma doğru oyun ile bütünleşirse sadece top 6 değil ligin zirvesi bile olabilir. eML Türkiye'ye önem gösterip yer aldılar ve tüm oyuncuların iştahlarını burada toplamayı bildiler. Pastanın en büyük dilimini onlar tatmak isteyeceklerdir, tüm zirvede yer almak isteyenlerle dişe diş mücadele göstereceklerine eminim. Tecrübeli ve kaliteli oyuncuları doğrudan  zirveye oturmaya yetecek mi yoksa sezon içerisinde düşüşler mi meydana gelecek hep birlikte göreceğiz.

 

Majestic VFC; Zor bir fikstür ile lige girecek doğrudan şampiyonluk adaylarından olay takım, tüm planlamalarını sağlam şekilde belirledi. Defans, orta saha ve forvet hattı bu denli dengeli bir takım ligde henüz yok. Soğumuş ellerini eğer birlikte oynama fırsatını çokça buldular ise kalitelerini fazlası ile sahaya yansıtacaklardır. Onlar için hedef top 6 harici başka bir yer değil, amaçları top 6nın en iyi yerinde bitirebilmek. Tüm maçlarını tek tek ilerletip, olası puan kayıplarını azaltmak isteyeceklerdir. Zorlu fikstürden sonra onlara bayram arası iyi gelebilir ve şekillendirmeyi daha iyi sağlayabilirler.

 

Kaybedenler SK; Tamamı neredeyse no-name isimden kurulu kapalı kutu bir takım daha! Kadro derinlikleri bu sezon onlar için çok üzücü maçlara sebep olabilir, kaptanları tüm arayışlarına devam etse de daha fazla oyuncu ile bu savaşa girmeleri gerekiyor. Bayram arası tatili kadro kalitesini arttırmaları için çok büyük fırsat. Üst sıra için tüm maçlarının süpriz oyuna ve rakiplerinin rehavetine bağlı olacak. Aksi halde işleri çok zor.

 

Bilgilendirme: Takım listesi bilgisi, websitemizde yer alan takımların kayıt sırasına göre oluşturulmuş olup herhangi bir tahmini lig sıralaması niteliği taşımamaktadır.

Share:
Comments (1)

Başarılar diliyorum tüm takımlarımıza <3