eSpor Lisansı Nasıl Alınır?

Merhaba,
eMajor League Türkiye olarak lisanslı eSporcular için oluşturduğumuz "Doğrulanmış eSporcu" ve "Doğrulanmış eSpor Takımı" için gelen sorulara cevaben ve tüm oyuncu/takımların eSpor arenasında resmiyet kazanmasında yardımcı olmak adına aşağıda detaylı bir rehber hazırlandı. Bu rehberde nasıl espor lisansı alabileceğiniz ve nasıl espor takımı olunabileceğine dair resmi bilgiler yer almaktadır.

eSpor Lisansı Nedir?
Oyuncuların oynadığı oyunlarda kendini uzmanlaştırıp bir sonraki aşamaya geçmesi ve değer verdiği oyun arenasını, yeteneği ile birleştirip bunu bir kariyer/maddi kazanç kapısı görebilmesi için gerekli bir belge diye açıklamak yeterli olacaktır.

eSpor Lisansı Nereden Alınır?
Bulunduğunuz ilin "Gençlik ve Spor Bakanlığı"ndan alabilirsiniz. Bu işlem için randevu almadan gidebilir veya veliniz sizin içinde başvuruda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Var ise çalıştığınız bir menajerde bu konuda sizin adınıza resmi basit adımları yerine getirebilir.

eSpor Lisansı Ücretli mi?
Hayır, tamamen ücretsiz olup, birkaç basit belge ile gitmeniz yeterli olacaktır.

eSpor Lisansı için Hangi Belgeler Gerekiyor?

  • TC kimlik belgesi (Yeni çipli kimlik)
  • Aile hekiminizden alınacak; "Dijital Oyun Lisansı için Sağlık Raporu"
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı web sitesinden indirilip doldurulması gereken tescil fişi.

NOT: 18+ yaş şartı bulunmamaktadır.

Lisans Süreci Nasıl Tamamlanıyor?
Belgelerinizi teslim ettikten sonra bu belgelerin sisteme not alınması ve veri girişinin anlık onaylanmasından sonra yine aynı yerde bulunan lisans servisinden eSporcu lisans belgenizi ve size özel tanımlı lisans numaranızı alabilirsiniz.

Share:
Comments (0)