2023'te Neler Oldu!

Adını her ne kadar 2023 yılı koysakta FIFA 23 ve 2023 yılının (FC24'ün çıkışı da dahil) son demlerine kadar zaman çizelgesi oluştu! 


Kimler Şampiyon Oldu?
- Çok attı az yedi ve şampiyon oldu: VOGUE; Xbox 4. sezonuna damga vurarak güçlü ve ezeli rakibi Heartbreaker'ı geride bırakarak şampiyon oldu.
- Nağmalup ilk ve tek şampiyon: Elite eSports; Xbox 4. sezonunda kırılması hatta egale edilmesi güç bir başarıya imza atarak çifte kupanın ilkini kazandı.
- 100 atıp ilk şampiyonluğunu aldı: Skyfall eSports; Tek mağlubiyet ve atılan onlarca gol ve kalesinde sadece 12 gol yiyerek ayrı bir rekor ile PC 2. sezonunda şampiyon oldu.


Bireysel Başarım Rozetlerini Kimler Taktı?
- Bazı isimler takımını tek başına taşıdı ve bireysel olarak zirvede yer aldı: KingSezenist, tüm liglerin en golcü ismi oldu ve 100 küsür maçta 100 küsür gol atıp, Xbox 4. sezonu şampiyonluğunda, takımının en önemli pay sahiplerinden oldu.
- Her yerde attı, durdurulmadı: uluollie; 100 küsür maçta 100e yakın gol atması yetmedi, çıktığı maçın yarısına yakın kadar asist yaptı ve takımının tüm final yada yarı final başarımlarında en önemli kozu oldu.
- İmkansızı başarmak için varoldu: Steflay; Çıktığı her maçta neredeyse 2 gol ortalaması ve en az 1 asist yaparak tüm başarımları süpürdü ve daha ilk sezonunda ne var ne yoksa topladı!
- Bazıları duvar oldu ve Berlin duvarını ördüler: Ziishy-Karaman; Forvet kasapları tüm rakiplerine karşı ezici üstünlükler kurdular ve takımlarının gerisini emin ellerde olduklarını gösterdiler!
- Radar cezası kesti: Daredayi; istikrar abidesi olup her maçta forvetlerini bolca beslemeyi bırakmadı ve ana makina görevi gördü!
Kaleyi kapladılar: Apequitas-ElChapo; yeri geldi kalede canları sıkıldı yeri geldi kale çizgisinden geçit vermediler!


CrossPlay Geldi!
Çok bekledik ve sonunda beklediğimize değer bir haber aldık. Şuan oyunun bir parçası olarak gamepad/klavyelerimizi beraber tutuyorsak bu değerli haberin ilk kulağımıza gelişi, çok önceden beri hazırlanışımızdır. Xbox Ligi'ni PC Ligi'miz ile birleştirdik ve biraz da PlayStation ekledik. Clubs mutfağımız CrossPlay ile şahlandı.


Milli Takım!
Avrupa Şampiyonası FC 24 finallerine hazırlanan eML Türkiye artık CrossPlay bütünlüğü ile VFL'de yer alıyor. Ama öncesinde de çok şey yaptık. Dünya kupası mücadelemizde oyuncularımızın terlerini artık somut formada aksın istedik ve Milli Takım formalarını piyasaya sürdük. (İlgili Haber

VFL organizasyonlarında gruplardan çıktık, zorları başardık ve çeyrek finaller gördük! iFVPA Dünya Kupası'nda 3.lüğü kazandık ve şanlı bayrağımızı Xbox platformunda en üstlerde dalgalandırdık.
 

Neler Gelişti Neler!
Birlikte Yaptık!
Büyüme ivmemiz %200 civarına yaklaştı! Bunu biz demiyoruz, gelen istatistik veri analizlerimize göre (Google Analytics) -son 90 gün bazında- sizlerden ve gizli hayranlarımızdan inanılmaz emajorleague.com kullanımı aldık ♥ Severlerimiz ise sadece gezinmekle yetinmedi ve 2 binden fazla farklı kişi bu sistemin çarkını oluşturmak için kayıt olarak kendini Clubs moduna ait sosyal mecraya atıldı, profilini oluşturdu.

 
*Veri görseli: 29.12.2023 / 00:30


Bu site kullanımları bize çok değilse de bir bütçe oluşturdu ve oluşturmaya devam edeceği gibi ödül havuzunu da çeşitlendirmemiz için yeni fikir ışıkları ile aydınlatıyor!

Discord'da 2K üyeyi geçtik! 
Türkiye'nin en büyük "Clubs" modu Discord'u olduk. Böylece oyuncu havuzumuzdan her takımımız bolca yararlandı, yararlanmaya devam etti. Oyuncu bolluğunda boğulmanız dileğiyle. (Discord 2K kutlamasını da yapmadık, yapacağız :P) Discord büyüme hızımız ise neredeyse geçen yıla oranla %300 daha fazla.

Büyüme hızları büyük projemizde bize büyük ışık tuttu ve bizde eML Türkiye'yi globale taşımaya karar verdik, bunları da bir alt başlıkta sizler için derledik!

Çokça izlendik!
Twitch'de neredeyse her yayınımızıda 1000+ izlemeye ulaştık. Gözünüzü kırpmadan bizleri izlediniz, bizlerle büyülendiniz. Birçok golü ayakta izlediniz, birçok golü en ciddiyetle ekrana yaklaşarak attınız!

Çokça mesaj aldık!
En çokta Gagalardan aldık, yaklaşık 854684 mesajın 45475 tanesini Glarung FC kaptanı büyük gaga Mert yazdı ve bizde en çok ona cevap yazdık :P


Birlikte Yapacağız!
Milli takımda düzenimiz artık bir lokomotif gibi tam tıkırında, şimdi diğer ayak olan "Şampiyonlar Ligi" ve "Avrupa Ligi" hatta "Konferans Ligi"ni de dahil edebileceğimiz global alanda büyük çalışmalar yapacağımız, AVRUPA KUPALARI! Bunun için yaklaşık 10 ülke ile el sıkıştık. Eğer bu konu ve global çapta bir hikaye yazmak isteyen takım/oyuncu iseniz şu; #eml-global alanını bolca kontrol edin ♥

Yetti mi? Bizce Yetmez.
Günübirlik turnuvalar geliyor. İşte bir diğer gövde gösterimiz de bu! Ocak ayında ilki yapılacak olan günübirlik turnuvalarımızı aktif edeceğiz ve rekabeti her yerde göstermenizi sağlayacağız.

Daha daha...
Grand Prix!. Bir diğer mücadele kulvarı olarak eML içinde varolacak ve tüm etapları bu kez pistte değil, Clubs sahasında vereceğiniz GP planlamasını yaptık. (Grand Prix adında oluşacak turnuva detayları da yakında)

Peki ya Kupa?
Türkiye Kupası yakında mevcut ve yedek takımların başvurularına açılacak. Hala takım halinde ligde değilseniz, duyuruları takip etmeniz yeterli.

Peki ya 1on1?
5-10 kez düzenlediğimiz ödüllü 1on1 modunu artık eML globale taşıdık ve turnuvanın nabzını global çapta hissetmeniz için alt yapısını hazırlamaya koyulduk. Nereye taşıdığımızı görmek için yine Discord'a katılabilir: (Davet Linki) veya şurayı takip edebilirsiniz; #eml-global

Hiç mi Kötü şey olmadı?
Elbette oldu! 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremde bir süre liglere ara verdik, birlikte sevindiysek bu duruma birlikte üzüldük, aklımızın en derinliklerine kazarak, eğlenmeyi bıraktık. Bazılarımız sevdiklerini kaybetti, bazılarımız oyuna ara verdi. Ama hayatımıza devam ettik daha fazlası için birlikte yeniden ayağa kalktık.


Daha fazlası için FC24 yılı ve 2024 yılı için şimdiden heyecanlı olup; sizlerin ise, aileniz, sevdikleriniz ve eMajor League ile mükemmel bir yıl olmasını diliyoruz.

Share:
Comments (3)

Kardeşim güzel gönlüne sağlık. Bu ligin ilk kurulduğu günleri ve senin heyecanını çok iyi hatırlıyorum. Azmin, çaban her geçen gün katlanarak arttı. Sen ve ekibin çalışmalarının karşılığını alıyorsun, inşallah daha da almaya devam edeceksin. İyi ki varsın eML :)

Güzel sözler için teşekkürler eML! Yeni yılda tüm oyuncuların başarılarının artarak devam etmesi ve eML’nin önlenemez yükselişinin sürmesi dileğiyle, herkese iyi seneler dilerim… <3

Herkese iyi seneler muhteşem bir sezon geçiriyoruz daha iyi olmak dileği ile <3